Porządek obrad:
Na początku sesji przyjęto porządek obrad. Zgłoszono wniosek o wprowadzenie punktu dotyczącego przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 1, który jednak nie uzyskał wymaganej liczby głosów i został odrzucony (8 za, 14 przeciw).
W imieniu grupy radnych przedstawiono projekt uchwały dotyczący przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego. Uzasadnienie wskazywało na potrzebę zmiany lokalizacji zajęć edukacyjnych, co wzbudziło kontrowersje wśród radnych oraz dyrekcji szkoły.
Pani Dyrektor Ilona Dziuba oraz wicedyrektorzy przedstawili trudną sytuację lokalową szkoły, wskazując na przeludnienie i brak odpowiednich warunków do nauki. Mówili o potrzebie zapewnienia godnych warunków dla uczniów oraz o problemach organizacyjnych związanych z proponowanymi lokalizacjami zajęć w Mediatece i Solnym Mieście.
Rodzice, reprezentowani przez Radę Rodziców, również wyrazili swoje obawy dotyczące przyszłości szkoły oraz jakości edukacji, apelując o zrozumienie i wsparcie ze strony radnych.
Po długiej dyskusji przystąpiono do głosowania nad uchwałą. Uchwała dotycząca przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 1 została przyjęta (14 za, 7 przeciw, 0 wstrzymujących się).
Podjęto rezolucję wyrażającą sprzeciw wobec przebiegu drogi ekspresowej S7 przez Gminę Wieliczka. W dyskusji podkreślono, że droga zagraża środowisku oraz lokalnym zabytkom. Rezolucja została przyjęta jednogłośnie.
Podjęto również uchwały dotyczące sprzedaży nieruchomości, dzierżawy gruntów oraz zmiany budżetu gminy. Wszystkie uchwały zostały przyjęte jednogłośnie lub z minimalnymi sprzeciwami.
Sesja była intensywna i emocjonalna, z wieloma wystąpieniami zarówno radnych, jak i przedstawicieli społeczności szkolnej. Główne tematy dotyczyły przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 1, a także kwestii związanych z drogą S7 oraz planów rozwoju edukacji w gminie. Radni podkreślali potrzebę współpracy oraz dialogu z mieszkańcami w celu znalezienia najlepszych rozwiązań dla dzieci i młodzieży.
Powyższe podsumowanie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mogą znajdować się z nim błędy oraz nieścisłości. W celu weryfikacji zapisów podsumowania, rekomendujemy przesłuchać nagranie i upewnić się, że zawarte w nim stwierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym.